Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym za pomocą płatnej reklamy?

W tym artykule dowiesz się jak skutecznie tworzyć reklamy internetowe, aby więcej sprzedać w swoim sklepie internetowym. Kiedy zaczynasz prowadzić biznes i sprzedawać, wtedy potrzebujesz nowych klientów. Najszybciej można ich pozyskać za pomocą płatnej reklamy w Google Adwords.

Google Adwords - tutaj reklamujesz się frazy kluczowe, które ludzie wpisują w wyszukiwarce. Wyjaśnię Ci podstawowy błąd, przez który większość budżetu reklamowego jest marnowana. Kiedy zakupujesz reklamy, musisz się liczyć z tym, że na początku mogą one nie przynosić takich efektów, jakich się spodziewasz. Ponieważ większość klientów na początku przegląda oferty twoich produktów, później oferty konkurencji, później sprawdza ceny, czyta opinie i dopiero gdy już ma wszystkie statystyki, dopiero wtedy decyduje się na zakup.

Dlatego nigdy nie możesz liczyć na to, że kupisz reklamy i nagle poczujesz napływ miliona klientów, wydając 200zł na reklamę. Niestety tak to nie działa, ale ujawnię Ci błąd, który jest niewybaczalny. Ten błąd to nieodpowiednio dopasowane słowa kluczowe. Wielu początkujących reklamodawców myśli, że jak zareklamuje się na najczęściej wyszukiwane słowa kluczowe, to zyska najwięcej klientów, niestety rzeczywistość jest okrutna i brutalna i jak się okazuje najlepiej reklamować się na te mniej wyszukiwane słowa kluczowe.

Kiedy np. 10 000 osób miesięcznie wpisuje hasło w Google, takie jak "buty", to zaraz wszyscy co posiadają sklepy internetowe chcą reklamować się na to hasło. Natomiast tutaj trzeba konkretniej dopracować reklamę, decydując się na frazy z długiego ogona, czyli mogą to być np. buty sportowe do biegania albo ocieplane buty na zimę, albo
buty robocze z metalowym czubkiem.

Ludzie wpisują różne wyrażenia i dlatego najlepiej skupić się na tych mniej popularnych, ale bardziej dopasowanych do klienta, bo z tych fraz będą większe zyski. Możesz zarówno samemu używać płatnej reklamy, dzięki czemu oszczędzasz pieniądze, ale również zlecić to komuś, dzięki czemu zaoszczędzisz więcej czasu. Jeśli szukasz przykładu profesjonalnego sklepu internetowego to odwiedź sklep internetowy Szalony Max który cieszy się bardzo dobrą popularnością w sieci.

1 Response

  1. Bardzo interesujący wpis, pozdrawiam!

Leave a comment