Zmarszczki jako problem XXI wieku

Zmarszczki są naturalnym procesem starzenia się naszej skóry i nie sposób ich uniknąć. Cały proces tworzenia się zmarszczek przebiega na przestrzeni lat, kiedy to włókna kolagenowe w naszej skórze ulegają zanikowi, a nasza skóra tym samym traci wrodzoną elastyczność. Duży problem ze zmarszczkami nie wynika z natury zdrowotnej, tylko estetycznej dlatego też większa ilość kobiet skarży się na problemy związane ze zmarszczkami. Zmarszczki możemy nazwać problemem XXI wieku, gdyż obecnie nie występują większe choroby zakaźnie, a praktycznie wszystkie powszechnie występujące obecnie choroby możemy leczyć.

Rodzaje zmarszczek ze względu na ich powstawanie:

 • Zmarszczki mimiczne
  • Zmarszczki tego rodzaju powstają poprzez wyrażanie emocji na naszej twarzy jak sama nazwa wskazuje wynikają one z naszej mimiki. Tego rodzaju zmarszczki występują u wszystkich ludzi i chyba najtrudniej z nimi walczyć, ponieważ przez całe nasze życie one powstają i utrwalają się za każdym razem gdy np. uśmiechamy się, płaczemy, mówimy.
 • Zmarszczki posłoneczne
  • Ten rodzaj zmarszczek dotyczy głównie osób długo przebywających na słońcu, bądź na solarium. Zmarszczki te są wynikiem szkodliwego działania promieni słonecznych na naszą skórę, która z czasem ulega przebarwieniom. Takiego typu zmarszczki możemy zauważyć u osób wykonujących takie zawody jak np. Kierowca, marynarz, robotnik.
 • Zmarszczki Senne
  • Zmarszczki senne powstają na skutek ułożenia naszej twarzy podczas snu, co sprawia że teoretycznie możemy je zniwelować poprzez odpowiednie ułożenie głowy w trakcie snu. Tego typu zmarszczki są raczej mniej zauważalne i nie powinniśmy się nimi przejmować.
 • Zmarszczki grawitacyjne
  • Podobnie jak w przypadku zmarszczek mimicznych są one bardzo powszechne i wynikają z codziennego życia, nie zaś z niewłaściwego odżywania. Tego typu zmarszczki są najbardziej widoczne w przypadku osób starszych u których widać zwiotczenie skóry, szczególnie w przypadku osób, które były otyłe ale powróciły do niższej wagi ciała.

Leczenie zmarszczek

Zmarszczki możemy leczyć na wiele sposób, które przynoszą mniej lub bardziej oczekiwane efekty. Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić chcąc zadbać o naszą skórę jest oczywiście zmiana sposobu odżywania, który ma kolosalny wpływ na nasza skórę. Z bardziej radykalnych metod leczenia zmarszczek wymienia się wstrzykiwanie pod skórę botoksu, który sprawia że skóra ulega napięciu, a zmarszczki znikają.

Więcej o zmarszczkach przeczytasz na www.studio-indygo.pl

Wady terapii botoksowej polegają na konieczności odnawiania jej praktycznie co kilka miesięcy, co sprawia że jest to stały proces, który koniec końców niszczy naszą skórę, jednak daje na chwilę obecną najlepsze efekty z zastosowanych kuracji. Istnieją oczywiście inne terapie opierające się na maseczkach, które mają za zadanie wprowadzić do naszej skóry substancje odżywcze pomagające w procesie niwelacji zmarszczek, jednak są one mało efektywne. Nikt nie jest w stanie zatrzymać procesu starzenia się, jednak jako że znamy przyczynę występowania zmarszczek może w przyszłości uda nam się odkryć metodę na wydłużenie jędrności naszej skóry, oraz jej podtrzymanie.

No Comments Yet.

Leave a comment