Wysoki poziom domów opieki

Każdy chory potrzebuje optymalnych warunków do powrotu do zdrowia, więc rodzina dba zawsze o to, aby niczego choremu nie zabrakło. O ile krótkotrwała opieka medyczna w szpitalu jest często wystarczająca i pozwala na dość spokojne powrócenie do pełni sił, a dodatkowo jest finansowana w całości ze środków NFZ, a więc ubezpieczenia zdrowotnego pacjenta, o tyle przy długotrwałej opiece pojawiają się już zrozumiałe problemy.

Tylko w określonych przypadkach NFZ godzi się na pokrywanie przewlekłego leczenia schorzeń poszczególnych pacjentów, w większości przypadków jednak przerzucając na członków rodziny konieczność finansowania szerszego czy zaawansowanego programu leczenia.

Kasa chorych przeważnie ogranicza się bowiem do najbardziej podstawowej opieki i to tylko przez dość krótki okres trwania danej przypadłości. Dla wielu chorych jest to niewystarczające, dlatego dość szybko ludzie decydują się na poszukiwanie profesjonalnych i nowoczesnych niepublicznych zespołów zakładów opieki zdrowotnej, które oczywiście realizują część swoich codziennych prac w ramach kontraktów płatnych przez NFZ, ale jednak w dużej mierze celują w prywatnych klientów i pacjentów płacących z własnych środków za pobyt w takim miejscu.

Rozliczne usługi i profesjonalizm

To, czym takie ośrodki przyciągają zainteresowanie rozmaitych osób poszukujących idealnego miejsca do dochodzenia do swojej kondycji sprzed wypadku lub sprzed choroby, to profesjonalizm i bogata oferta usług. Nie ma najmniejszego znaczenia czy problemy wynikają z wypadku komunikacyjnego czy choroby neurologicznej, czy pacjent jest zdrowy psychiatrycznie czy ma zaawansowaną demencję – wiek czy płeć tym bardziej nie mogą mieć tutaj najmniejszego znaczenia. Każdy pacjent otrzymuje tam zawsze najlepszą możliwą pomoc, a członkowie rodziny zostawiający tam na dłużej swojego bliskiego mogą mieć stuprocentową pewność, że opieka od strony medycznej i specjalistycznej lekarskiej pomocy w tym miejscu w niczym nie będzie ustępowała poziomowi bezpieczeństwa gwarantowanemu przez przeciętny szpital publiczny.

Chętnych i zainteresowanych skorzystaniem z pomocy takich niepublicznych zespołów zakładów opieki zdrowotnej przybywa również dlatego, że są to ośrodki, które pochwalić mogą się innymi istotnymi dla poprawy zdrowia chorego aspektami.

Są to takie niuanse i detale, o których jednak zawsze warto pamiętać przed podpisaniem umowy z daną placówką na świadczenie długoterminowej opieki, a zalicza się do nich m.in.:

  1. odpowiednie, pozbawione barier konstrukcyjnych i architektonicznych przeszkód czy naturalnych barier otoczenia, utrudniających codzienne funkcjonowanie rehabilitującym się pacjentom, inwalidom lub seniorom z ograniczeniami
  2. nowoczesna infrastruktura, w skład której wchodzą oczywiście odpowiednie urządzenia diagnostyczne i podtrzymujące życie, ale także wyposażenie Sali do rehabilitacji czy ogólna konstrukcja ośrodka
  3. właściwy program żywieniowy dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta i przygotowany ze stosowną jakością posiłek na miejscu lub catering zgodny z zaleceniami dietetyka
  4. dostęp do dyplomowanych lekarzy, dietetyków, fizykoterapeutów, psychologów – w zależności od potrzeb indywidualnie lub w ramach terapii zajęciowych.

Jednym z nowoczesnych domów opieki jest niepubliczny dom opieki Wigor znajdujący się w Legionowie obok Warszawy.

No Comments Yet.

Leave a comment