Wirtualne biuro pozwoli zaoszczędzić pieniądze

Obecnie wiele osób decyduje się na to, aby otworzyć własny biznes. Aktualna sytuacja ekonomiczna w naszym kraju i na świecie jest dość sprzyjająca i szczególnie młode osoby, zaraz po studiach decydują się na swój własny biznes. Nie chcą pracować na kogoś i przynosić mu zysków. Są to różnego rodzaju firmy. Często praca odbywa się zdalnie, przez Internet lub korespondencyjnie. W takiej sytuacji często nie decydują się oni na otwarcie biura.

Jest to jednak błędem, ponieważ nawet niewielka firma potrzebuje biura z kilku powodów:

  1. trzeba wskazać zawsze adres, pod który klienci będą do nas wysyłali przesyłki, a inni przedsiębiorcy pisma reklamowe
  2. niekiedy zachodzi konieczność spotkania się z klientem w profesjonalnej atmosferze
  3. potrzebne jest odpowiednie zaplecze.

Najlepszym rozwiązaniem, w takiej sytuacji jest skorzystanie z opcji, jaką oferują obecnie właściciele nowoczesnych biurowców i duże centra biznesowe. Można bowiem w ich siedzibie wynająć biura wirtualne. Jest to całkowita nowość na rynku, która jednak została przyjęta z dość dużym entuzjazmem. Co daje nam biuro wirtualne? Wszystko zależy oczywiście od opcji, jaką uzgodnimy z centrum biznesowym, jednakże mogą to być usługi takie, jak:

  • prestiżowy adres, na który przesyłane są przesyłki
  • odsyłanie całej korespondencji na właściwy adres klienta
  • własna dedykowana linia telefoniczna, z której połączenia poprzez sekretariat przesyłane są na telefon firmowy
  • skanowanie i bieżące przesyłanie dokumentacji i faksów
  • możliwość korzystania z pomieszczeń i sal konferencyjnych, w razie potrzeby
  • możliwość korzystania z zaplecza budynku.

Okazuje się, że tak zwane wirtualne biuro to doskonały pomysł dla każdego przedsiębiorcy. Przede wszystkim, zawsze zwraca uwagę firma, która swoją siedzibę ma w prestiżowym miejscu, najczęściej w centrum miasta. Większość klientów ma większe zaufanie do takiej firmy i chętniej zdecyduje się na jej usługi. Można z powodzeniem nieco podnieść ceny, jeżeli siedziba naszego biura mieści się w tak prestiżowym miejscu. Wirtualny adres zawsze z czasem można zamienić na swój prawdziwy adres.

Wiele osób decyduje się na wynajęcie przestrzeni biurowej po jakimś czasie. Z początku są to oczywiście miejsca coworkingowe, jednakże z czasem zamieniają się one na piękne, samodzielne i nowoczesne biura.

Wielką wygodą w przypadku biura wirtualnego jest możliwość posiadania wirtualnego sekretariatu. Za niewielką dopłatą, wszystkie połączenia telefoniczne są selekcjonowane i łączone z odpowiednią osobą. Dzięki dedykowanej linii telefonicznej, klienci łączeni są bezpośrednio z biurowcem. Poza tym, poczta jest również odbierana przez sekretariat i co jakiś czas odsyłana na adres wskazany przez nas. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nie musimy się umawiać z kurierem o konkretnej porze.

Najważniejsze jest jednak to, że kiedy zachodzi konieczność spotkania się z kontrahentem lub klientem, w każdej chwili można wynająć przestrzeń biurową lub po prostu salę konferencyjną. Można również stamtąd prowadzić video konferencje. Każda rozwijająca się firma powinna zdecydować się na takie rozwiązania. Jest to znacznie tańsza opcja niż wynajęcie całej przestrzeni biurowej i zatrudnienie pracowników, na przykład w sekretariacie, czy na kancelarii. Jest to również bardzo wygodne rozwiązanie.

No Comments Yet.

Leave a comment