Skutecznie pranie wykładzin

Podstawowym elementem wystroju biur lub pomieszczeń komercyjnych jest wykładzina dywanowa, na której w trakcie użytkowania pojawiają się zabrudzenia  lub plamy a po kilku latach powstają wydeptane ciągi komunikacyjne, plamy po napojach, żywności, gumie do żucia, itp.  Wykładzina staje się miejscem, w którym jest ogromna ilość chorobotwórczych zarazków i alergenów.

Podstawą dobrego wyglądu wykładziny jest jej regularne odkurzanie oraz czyszczenie. Codzienne korzystanie z pomieszczenia, w którym leży brudna czy dawno nieprana wykładzina jest niebezpieczne dla zdrowia.

W momencie pojawienia się niewielkich zabrudzeń, wykładzinę można czyścić własnoręcznie za pomocą środków dostępnych w sklepach  jednak samodzielne czyszczenie nie eliminuje bakterii, mikroorganizmów i alergenów żyjących głęboko w wykładzinie.

Gdy pojawiają się duże zabrudzenia, trzeba zlecić specjalne pranie wykładzin firmie świadczącej takie usługi.

Firmy reklamujące się w praniu wykładzin korzystają z różnych urządzeń i środków chemicznych. To od nas zależy jaką wybierzemy. Możemy skorzystać z usług firmy piorącej środkami ekologicznymi, które nie niszczą środowiska a wykładziny nie tracą na jakości i jest przedłużona ich trwałość.

Podczas poszukiwania odpowiedniej firmy warto popatrzeć na ceny, ale również powinno się zwracać uwagę na jakość i doświadczenie, żeby mieć pewność, że usługa będzie wykonana na wysokim poziomie. Jeśli wykładzina jest bardzo zabrudzona, wymaga zdecydowanego działania, dobrze jest wybrać doświadczoną firmę, która będzie mogła zadbać o nią i starannie oczyścić z plam, kurzu i innych zanieczyszczeń.
Przed przystąpieniem do prania pracownik firmy piorącej najpierw sprawdza wykładzinę pod względem rodzaju materiału czyli czy jest wykonana z syntetycznych typu poliamid, akryl, polipropylen, czy naturalnych surowców np. bawełny, kokosu, trawy morskiej.

Następnie określa jej grubość wielkość i posiadane elementy dekoracyjne oraz stopień zużycia i zabrudzenia co jest niezbędne do ustalania proporcji płynów czyszczących.

Żeby skutecznie i w całości wyprać wykładzinę należy przede wszystkim usunąć wszystkie stające na niej przedmioty czym również zajmuje się firma piorąca.

Przed przystąpieniem do prania najpierw czyszczone są plamy potem rozpylany preparat rozpuszczający brud. Dopiero po tych wstępnych czynnościach następuje proces prania właściwego, czyli dogłębnego przez maszynę piorącą. Czyszczenie dogłębne ma za zadanie doczyszczenie wykładziny i przywrócenie jej wyglądu zbliżonego do pierwotnego. Czyszczenie dogłębne powinno być wykonywane co jakiś czas ponieważ zbyt długie zwlekanie z jego wykonaniem może spowodować nieodwracalne uszkodzenia wykładziny.

Natomiast czyszczenie pielęgnacyjne winno być wykonywane przez cały czas eksploatacji. Polega ono na systematycznym stosowaniu kilku zabiegów takich jak: odkurzanie, usuwanie plam, podnoszenie runa. Dbając systematycznie o wykładziny dywanowe można ograniczyć częstotliwość wykonywania kosztownego czyszczenia dogłębnego a jednocześnie zapewnić estetykę wykładzin w całej firmie.

marcusSprzątanie biur Warszawa z firmą Marcus MP to profesjonalność przy zachowaniu niskiej ceny

No Comments Yet.

Leave a comment