Letnie wycieczki górskie

Letnie wycieczki górskie stanowią świetny pomysł na wakacje. Zwłaszcza te, podczas których możemy podziwiać niesamowite krajobrazy i widoki. Umożliwiają to przewodnicy wysokogórscy, z których pomocą turysta może podjąć wyzwanie wspinaczki na same szczyty najwyższych, tatrzańskich gór.

Podczas wakacji warto skorzystać z usług przewodników wysokogórskich i udać się na wspinaczkę, kończącą się zdobyciem któregoś z tatrzańskich szczytów. Stanowi to bez wątpienia niezapomniane przeżycie, które jest warte częstego wspominania i snucia opowieści wielu znajomym. Podjęcie takie wyzwania może w świetny sposób urozmaicić wakacje czy okres urlopowy, zamieniając wylegiwanie się na plaży czy nad jeziorem na aktywność fizyczną na wysokogórskich szlakach. Jakie są letnie wycieczki, na które możemy się wybrać w polskich górach?

Szczyty

Trzeba podkreślić, że możliwe do zdobycia w wysokogórskiej formie szczyty, posiadają znaczną wysokość. Mowa tutaj o ponad dwu i pół tysięcznikach, na które może wejść turysta korzystający z usług wysokogórskich przewodników w polskich i słowackich Tatrach.

Turysta może przedsięwziąć wyprawę wraz z wyspecjalizowanymi przewodnikami, których wieloletnie doświadczenie i bogata wiedza są niezbędne dla bezpiecznej wspinaczki. Obrana przez przewodników trasa gwarantuje jednak niezapomniane krajobrazy, które – warto podkreślić – są niedostępne dla wielu turystów udających się na wycieczki popularnymi szlakami.

Jednocześnie wejście na szczyty stanowi dosyć wymagające wyzwanie, ponieważ nie jest rekreacyjną wycieczką. Wielogodzinne akcje górskie – nie da się ukryć – mogą być naprawdę bardzo męczące, dlatego lepiej przemyśleć wcześniej swój udział w takich podejściach na różne szczyty między innymi polskich gór.

Mimo to korzyści, jakie niesie ze sobą udane wejście na szczyt, są nieocenione. Satysfakcja z własnych dokonań jest wówczas ogromna, a zrobione podczas wyprawy zdjęcia zapierających dech w piersiach krajobrazów i widoków mogą stanowić doskonała pamiątkę i powód wspomnień przez naprawdę wiele lat.

Przewodnicy

Przewodnicy wysokogórscy oferują wspinaczki na takie szczyty jak między innymi Gerlach (warto przypomnieć, że jest to najwyższa góra w Tatrach – jej wysokość wynosi 2655m nad poziomem morza), Lodowy Szczyt, który jest niewiele niższy, ponieważ jego wysokość wynosi 2628m czy wysoki na 2438m Mięguszowiecki Szczyt Wielki. Warto wspomnieć, że takie wycieczki organizowane są zarówno latem, jak i porą zimowa.

Przewodnicy wysokogórscy zapewniają niezbędne do bezpiecznego wejścia na szczyt oprzyrządowanie, dzięki czemu turysta ponosi koszt jedynie przewodnictwa i transportu. Stanowi to świetną formę aktywnego spędzania wolnego czasu podczas wakacji i okresu urlopowego, a dodatkowo jest ciekawym wyzwaniem, którego podołanie może przynieść wiele korzyści.

Szczególnie dlatego warto rozważyć, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, wybór swojego celu następnej podróży. Bez wątpienia długa wspinaczka na sam szczyt którejś góry będzie niezapomnianym przeżyciem.

logoUsługi wysokogórskich przewodników oferuje Salewa Przewodnicy - http://www.salewa-przewodnicy.pl/ - organizowane przez nich wycieczki są świetnym pomysłem na spędzanie wakacji.

No Comments Yet.

Leave a comment