Jak zaplanować przeprowadzkę?

Przeprowadzka do własnego mieszkania czy domu nigdy nie jest rzeczą prostą. W teorii wystarczy spakować wszystkie swoje przedmioty i po prostu przewieźć je w inne miejsce. W praktyce niekiedy okazuje się to jednak o wiele trudniejsze. Co zrobić aby cały proces był jak najmniej uciążliwy?

Przede wszystkim formalności

Przed rozpoczęciem pakowania warto najpierw załatwić wszystkie niezbędne formalności. Miesiąc wcześniej trzeba bowiem zgłosić zmianę adresu oraz rozwiązać ewentualne umowy z dostawcą telewizji czy Internetu. Nowy adres do korespondencji od razu można także zgłosić w banku czy sieci telefonii komórkowej. Zawsze należy też powiadomić o tym ZUS i urząd skarbowy. W przypadku wyprowadzki z własnego mieszkania warto również skontaktować się ze spółdzielnią mieszkaniową i uregulować wszystkie opłaty czynszowe. Z kolei osoby wynajmujące lokal muszą pamiętać, że umowę najmu rozwiązuje się w czasie w niej określonym. Zazwyczaj jest to miesiąc. Poza tym przeprowadzkę dobrze jest zaplanować z pewnym wyprzedzeniem. Na tę okazję na pewno przyda się kilka dni urlopu.

Samemu czy z firmą?

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług firmy zajmującej się przeprowadzkami, w szczególności w obrębie jednego miasta. Wiele osób woli samodzielnie pakować swoje rzeczy, wówczas można poprosić o pomoc jedynie w wynoszeniu rzeczy i ich transporcie. W takiej sytuacji warto sprawdzić czy dana firma transportowa jest ubezpieczona, gdyż zawsze może dojść do przypadkowego zaginięcia sprzętów. Najlepiej postawić na sprawdzoną lub znajomą firmę.

Jak się dobrze spakować?

Pierwszym etapem powinno być zawsze opróżnienie mebli. Ich zawartość należy spakować do kartonów, a te dokładnie opisać. Idealnie jeśli znajdzie się tam informacja, do której szafy mają później z powrotem trafić. Ciekawym pomysłem jest pakowanie według pokojów, co później w znacznym stopniu ułatwia rozpakowywanie kartonów.

Na początku dobrze jest przygotować rzeczy, które można zabrać najszybciej. Czas przeprowadzki jest też doskonałą okazją do gruntownych porządków i wyrzucenia wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Do zabezpieczenia cennych przedmiotów i tych szczególnie delikatnych np. szkła czy porcelany warto wykorzystać stare gazety lub folię bąbelkową. Warto zgłosić pracownikom firmy transportowej gdzie znajdują się delikatne elementy. Meble również można okleić, dzięki temu nie zniszczą się w czasie przewozu.

Najlepiej postępować zgodnie z wcześniej przygotowanym planem i nie kombinować. Im sprawniej wszystko się odbędzie, tym lepiej.

abc-przeprowadzki-krakow-logo1Wszelkie usługi transportowe w trakcie przeprowadzki oferuje firma, którą znajdziecie państwo na stronie: http://abcprzeprowadzkikrakow.pl/ - profesjonalne usługi przeprowadzkowe firmy z doświadczeniem.

No Comments Yet.

Leave a comment