Dlaczego mężczyźni tak kochają gadżety?

Od najmłodszych lat mężczyźni uwielbiają gadżety, lubią się nimi bawić i absolutnie nie mogą się bez nich obejść. Nawet Ci, którzy mają nienaganne maniery i doskonały gust posiadają zamiłowanie do otaczania się detalami i nowoczesnymi gadżetami. Wszyscy mężczyźni jednogłośnie twierdzą, że życie z drobiazgami usprawniającymi życie, wydaje się dużo łatwiejsze. Może dlatego, że w każdym dorosłym mężczyźnie przebywa nadal mały chłopiec.

Nieustanna potrzeba rywalizacji i dominacji charakterystyczna dla mężczyzn sprawia, że chętnie kupują sobie gadżety, by pochwalić się przed znajomymi, sąsiadami czy też kolegami w pracy. Każdy gadżet dla nich musi być praktyczny, męski, konkretny i wyjątkowy.

Męski świat bardzo ceni nowinki technologiczne, zachwyca się ich wyjątkowością. Dlatego najbardziej ulubionym i największym i gadżetem mężczyzn jest samochód. Szybki, reprezentacyjny, niepowtarzalny i bezpieczny. Ale nigdy nie jest idealny. Dlatego, żeby go udoskonalać, w nieskończoność można dokupować kolejne gadżety. Np. auto można poddać popularnemu tuningowi, który nada unikatowy wygląd wyróżniający właściciela i da doskonały powód do dumy. Tuning nie tylko musi dotyczyć zamontowania spojlerów, chromowanych nakładek na końcówkę wydechu, niskoprofilowych opon czy przyciemnianych szyb łuszczącą się folią ale też może obejmować różne podzespoły pojazdu i może być wykonany z założeniem osiągnięcia różnych celów. Jednym z nich może być podniesienie mocy i momentu obrotowego silnika przy jednoczesnym obniżeniu poziomu spalania.

Mężczyźni równie chętnie uwielbiają otaczać się gadżetami elektronicznymi. Bez przerwy kupują nowości ze świata audio i komputerów. Np. stylowy mężczyzna w pracy nie obędzie się bez najnowszego, markowego modelu notebooka, długopisa, czy też telefonu. Wszystkie te nowinki elektroniczne muszą mieć cechy solidności, nowoczesności, posiadać wiele funkcji a najlepiej, gdy pochodzą ze specjalnej wersji limitowanej. Wtedy na pewno będą powodem do zazdrości i wyróżniania się w tłumie.

Niektórzy mężczyźni, pewni swoich walorów, szukają produktów zindywidualizowanych, przez które dodatkowo się dowartościowują. Poszukują wyjątkowych, szytych na miarę przez znanych krawców garniturów i oryginalnych do nich dodatków np. miękkich skórzanych butów. Gdy już znajdą, ukoronują elegancki wygląd zakupem wysokiej klasy zegarka z monochromatycznym wykończeniem, nienagannie gładkim cyferblatem i szwajcarską solidnością. Te wszystkie gadżety, mocno podkreślą ich profesjonalizm.

Mężczyzna bez względu na to, jaką rolę pełni ojca, dziadka, szefa czy partnera, pragnie być uznawany za mężczyznę z klasą. Dlatego ciągle poszukuje niebanalnych form, które podkreśliłyby jego niezaprzeczalne atuty. Jego przedmioty muszą mieć duszę, wyróżniać się nieszablonowością, wysoką jakością a czasami powinny zaskakiwać.

Męskie gadżety, to jest to coś, co mężczyźni kochają najbardziej. Twierdzą, że samochody, laptopy, konsole, telefony świadczą o ich dobrym guście i o statusie.

No Comments Yet.

Leave a comment