Blanx – pasta do zębów z porostem islandzkim

Naturalne składniki w pastach do zębów działają korzystnie dla kondycji dziąseł i stanu szkliwa. Jednym z przykładów takiego składnika jest porost islandzki – roślina z bardzo szerokim wachlarzem właściwości i zastosowań.

Odpowiedni dobór pasty do zębów jest kluczowy we właściwej profilaktyce jamy ustnej. W połączeniu z umiejętnym i prawidłowym szczotkowaniem, a także z dobrej jakości szczoteczką (tradycyjną lub elektryczną), pozwala należycie zadbać o kondycję dziąseł, szkliwa i stan zdrowia zębów. Całość powinny dopełnić częste wizyty u dentysty – nie ma bowiem nic lepszego niż kontrolowanie i monitorowanie stanu zębów przez specjalistę. Warto też pytać i korzystać z jego rad podczas doboru pasty czy szczoteczki. Częste wizyty mogą bowiem uchronić przed popularną próchnicą czy uciążliwym kamieniem nazębnym, który nie tylko działa na niekorzyść zdrowia zębów, ale także nieestetycznie wygląda.

Porost islandzki

Inaczej zwany płucnicą islandzką, niegdyś był bardzo popularny ze względu na swoje szerokie korzyści. Pomaga bowiem w zdrowiu ogólnym – działa przeciwzapalnie, przeciwkaszlowo, przeciwnowotworowo, a także wzmacniająco i wykrztuśnie. Oczywiście to jedynie kilka przykładów jego działania, a jego zastosowanie niemalże nie ma końca.

W kosmetologii porost islandzki jest szalenie cenny, dlatego że jego działanie pomaga w leczeniu trądziku i łuszczycy. Posiada również właściwości odtruwające i oczyszczające. Przydatny jest także przy różnego rodzaju nawilżeniach.

Pozytywne działania na zmysł wzroku polegają na zwalczaniu zapalenia spojówek i powiek czy przemęczenia oczu.

Pasta

Włoski producent pasty do zębów Blanx stworzył produkt, którego fundamentem jest działanie porostu islandzkiego. Same korzyści dla ogólnego zdrowia, jakie może przynieść ta roślina, są imponujące. Wyciąg z porostu islandzkiego pozwoli zadbać o odpowiedni kolor naszych zębów, zabezpieczyć je zarówno przed próchnicą, jak i kamieniem nazębnym. Co więcej, pasty posiadające w swoim składzie porost islandzki są bezpieczne dla szkliwa zębów, co wynika z naturalności wykorzystanych składników.

Istnieją różne rodzaje past o wykorzystujących właściwości porostu islandzkiego (zwanego również płucnicą islandzką). Produkty te różnią się od siebie przede wszystkim celem zastosowania – znajdziemy bowiem pasty wybielające, pasty antybakteryjne czy dbające o kondycję dziąseł.

Gdzie można kupić pasty Blanx?

Pasty te są ogólnodostępne we Włoszech – nic dziwnego, jest to bowiem główny rynek włoskiego producenta. W Polsce pasty te możemy kupić za pośrednictwem sklepu internetowego Saluti, który oferuje kosmetyki i środki codziennego użytku pochodzące właśnie z Włoch. Jednym z popularniejszych produktów tego sklepu jest pasta do zębów Blanx której popularność lawinowo rośnie

Przesyłka nie zajmuje dłużej niż dwadzieścia cztery godziny. Warto więc zatem rozważyć tę metodę dokonania zakupu, szczególnie, że jest ona dużo wygodniejsza i pozwala zaoszczędzić czas niż tradycyjne kupowanie w sklepie. Nie trzeba stać w często frustrujących kolejkach, a metody płatności nie sprawiają problemów.

No Comments Yet.

Leave a comment