Andrzej Wilamowski

Witamy serdecznie! Na wstępie proszę powiedzieć coś o sobie i jaki był początek Pana drogi sukcesu?

Zanim stworzyłem firmę Elektrix, działałem w innych branżach. Wejście w pion energetyczny było poprzedzone wieloma analizami i testami. Energetyka jest bowiem jedną z najtrudniejszych branż. Jest tu wiele regulacji państwowych, bardzo często zmienia się prawo, mamy też do czynienia z dużą konkurencją. To wszystko wymaga stałego samodoskonalenia się. Mimo tych trudności udało nam się stworzyć przejrzystą i prężnie działającą firmę, zdobywającą coraz więcej zadowolonych klientów.

Obecnie sprawuje Pan funkcję prezesa firmy Elektrix. Czy wcześniej nabyta wiedza i umiejętności sprawdzają się w branży energetycznej?

Na pewno tak, choć ta branża jest bardzo specyficzna. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że gdyby nie poprzednie doświadczenia w zarządzaniu, mielibyśmy duże trudności z utrzymaniem się w branży. Zaczynając pracę w sektorze energetycznym, musiałem dużo się nauczyć. Gdybym jeszcze musiał uczyć się zarządzania, mogłoby to znacznie utrudnić nasze pierwsze kroki w tej branży.

Jak według Pana rozwija się branża energetyczna?

Rozwija się prężnie, choć nie brakowało ciemnych stron jej funkcjonowania. Mówię tu o firmach, które za wszelką cenę chciały zdobyć klienta, czasami wprowadzając go w błąd. To podważyło zaufanie do firm energetycznych, jednak takie praktyki zostały ukrócone i jako cała branża odzyskujemy wiarygodność. Elektrix nigdy nie brał udziału w takim agresywnym poszukiwaniu klienta, uważamy, że nie ma sensu zdobywać kontrahenta „na chwilę”. Nasza oferta jest przejrzysta, nie ma żadnych zapisów „drobnym drukiem”. Dbamy o klientów i chcemy z nimi współpracować przez długi czas, a nie na chwilę.

Jakie rady miałby Pan dla początkujących przedsiębiorców?

Przede wszystkim się nie poddawać. Szczególnie na początku prowadzenia biznesu na przedsiębiorców czyha wiele pułapek i problemów. Wiele osób się wówczas zniechęca do dalszej działalności. To błąd. W życiu nic nie przychodzi łatwo, jeśli chcemy osiągnąć sukces, musimy ciężko pracować. Musimy też nauczyć się, że nie wszystko zawsze idzie po naszej myśli - to jedna z podstaw prowadzenia biznesu. Dopiero gdy nauczymy się pokonywać problemy, możemy myśleć o poważnej działalności.

No Comments Yet.

Leave a comment